Heritage Pots

Donice HERITAGE POTS to donice wykonane w technologii tworzyw sztucznych (polietylen). Ich zaletą podstawową jest niezwykła lekkość, przy zachowaniu masywnego charakteru produktu, który wizualnie prezentuje się jak odlany z litego metalu.

Donice pokryte są naturalnymi metalami kolorowymi takimi jak brąz, miedź, złoty mosiądz. Po pokryciu metalami, następnie są ręcznie szlifowane i polerowane.

Powierzchnia metalu stanowi jedynie około 300 mikronów grubości, przez co masa donic pozostaje dużo niższa niż w przypadku donic wykonanych z metalu, ceramiki czy betonu.

W przeciwieństwie na przykład do donic ceramicznych lub betonowych, są odporne na ewentualne uszkodzenia.

Materiał z jakiego są wykonane jest odporny na uderzenia, a metale którymi są pokryte mocno przylegają do ich powierzchni i stanowią trwały monolit.

Donica Copenhagen Heritage Pots
Heritage Pots - donica Marocco

Donice Heritage Pots po nałożeniu i wypolerowaniu metalu, poddawane są procesowi patynowania, stąd pojawiąjące się na powierzchni ciemne lub lazurowe naloty, są wynikiem naturalnego procesu oksydacji.

W procesie produkcji nie używane są farby imitujących patynę.

Każda donica HERITAGE POTS jest powierzchniowo zabezpieczona specjalnym cienko powłokowym lakierem nawierzchniowym, przez co mogą być użytkowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Mogą być również eksponowane na działanie promieni słonecznych, opady deszczu oraz zmiennej temperatury.

Donica ogrodowa Taipei brąz z czarna patyną
Heritage Pots - donica Marocco

Heritage Pots to produkty z długim okresem użytkowania, materiały użyte do ich wyprodukowania są najwyższej jakości, a dbałość o każdy szczegół w procesie produkcji sprawia że są to wyjątkowe produkty, nieznacznie różniące się od siebie ze względu na ręczną obróbkę i naturalne procesy patynowania.